EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Uncategorized

Ostrzegawcze oznakowania z wykorzystaniem taśm

W wielu branżach cały czas poszukuje się skutecznych sposobów, które będą wspomagały system bezpieczeństwa panujący w firmach. Dotyczy to nie tylko miejsc pracy, ale również wszelkich produktów, które mają dotrzeć do klienta szybko i w nienaruszonym stanie. W obu sytuacjach niezbędne jest specjalistyczne oznakowanie, wyznaczające przestrzeń bezpieczną do wykonywania codziennych obowiązków oraz informujące przewoźników o zawartości paczek. Najlepszą metodą będzie zastosowanie profesjonalnych taśm z nadrukami, które przekazują konkretny komunikat osobą mającym z nimi styczność.

Taśmy do znakowania powierzchni
W magazynach, gdzie niezbędny jest podział przestrzeni na część przeznaczoną dla pracowników oraz część dla ruchu kołowego, między innymi wózków widłowych, często wykorzystywane są taśmy klejące. Niejeden producent w swojej ofercie posiada taśmy jednostronne przeznaczone do znakowania powierzchni płaskich, zawierające nadruki ostrzegawcze zgodne z powszechnymi normami. Ich głównym zadaniem jest informowanie o zagrożeniu, jakie znajduje się w pobliżu, dlatego muszą cechować się dużą odpornością na płyny czyszczące oraz ścieranie. Występują w dwóch wariantach: ostrzegawczym z klejem wykorzystywanym w magazynach oraz odgradzającym, wybieranym przez służby mundurowe podczas eventów.

Taśmy pakowe z nadrukami informacyjnymi
Stosowanie taśm pakowych ma na celu nie tylko zabezpieczenie przesyłki, ale również poinformowanie przewoźników o tym, co znajduje się w środku. Taśmy samoprzylepne z nadrukiem często posiadają specjalnie przygotowane napisy mówiące o zachowaniu ostrożności podczas przewozu oraz sortowania – chociażby ze względu na delikatny materiał, który łatwo można uszkodzić. Napisy ostrzegawcze oraz kolorystyka taśmy mogą zostać spersonalizowane na potrzeby każdego klienta, dzięki czemu informacje na niej zawarte będą bardziej zauważalne. Tego typu taśma klejąca do pakowania może również zawierać dane firmy wraz z logo, które zostanie odpowiednio zoptymalizowane i przygotowane do nadruku przez producentów.

Taśmy z nadrukami są wykorzystywane coraz częściej przez duże przedsiębiorstwa, które dbają zarówno o swoich pracowników, jak i klientów. Szybki czas dostawy niestety nie zawsze szedł w parze z jakością wykonywanej usługi, jednak dzięki specjalnemu oznakowaniu zyskuje się pewność, że firma przewozowa zapewni paczce odpowiednie warunki. To samo dotyczy przestrzeni pracy, która w przypadku występowania niebezpieczeństwa, powinna zostać specjalnie oznakowana znakami ostrzegawczymi spełniającymi normy BHP.