EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Taśma polipropylenowa – charakterystyka i zastosowanie

Właściwe zabezpieczenie produktów podczas transportu, magazynowania czy przenoszenia, jest kwestią priorytetową, by móc wyeliminować ryzyko niechcianych uszkodzeń. Taśma polipropylenowa to jedno z rozwiązań, które pozwala na doskonałą ochronę. Co warto o niej wiedzieć?

Charakterystyka taśmy polipropylenowej

Taśma polipropylenowa potocznie znana i nazywa jest jako taśma PP bądź taśma bandująca. Produkt zaliczany jest to grupy specjalistycznych. Produkowane są z wytłoczonego i orientowanego polipropylenu. Jej głównym zadaniem i celem zastosowania jest minimalizacja ewentualnych uszkodzeń mechanicznych czy odkształceń wielu różnorodnych towarów. Cechą charakterystyczną taśmy jest jej łatwość w użytkowaniu, uniwersalność. Co więcej, jest to produkt przyjazny dla środowiska naturalnego – taśma w całości może podlegać recyklingowi.

Zaznaczyć należy, że taśma polipropylenowa nie jest odporna na działanie promieniowania UV, w związku z czym towary zabezpieczone taką metodą mogą przebywać na zewnątrz jedynie przez krótki czas. Co więcej, taśma PP nie może być używana jako taśma nośna.

Gdzie zastosowanie znajduje taśma polipropylenowa?

Taśma polipropylenowa znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie należy opinać ładunki, bez znaczenia, czy w sposób ręczny, maszynowy, półautomatyczny czy elektryczny. Taśmy PP okazują się niedocenioną pomocą podczas transportu, przeładunku czy jakiekolwiek przemieszczania towarów (np. pomiędzy halami magazynowymi). Nic więc dziwnego, że możemy napotkać tego rodzaju taśmy w pracy w każdym segmencie rynku.

Taśma polipropylenowa wykorzystywana jest przy pakowaniu oraz zabezpieczaniu zarówno pojedynczych paczek, jak również całych palet. Bardzo często taśmy PP wykorzystywane są także do zabezpieczenia towarów wielkogabarytowych, o nieregularnym kształcie. Co więcej, idealnie nadają się także do opakowywania produktów małych i szczególnie delikatnych. Można stosować je także do zabezpieczenia artykułów spożywczych ze względu na fakt, że nie posiadają szkodliwych substancji.

Taśmy polipropylenowe cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Uważne są za jedną z najtańszych na rynku form zabezpieczenia towarów podczas transportu czy magazynowania. Cena uzależniona jest od wymiarów taśmy. Warto więc poznać alternatywne rozwiązanie do taśm polipropylenowych, cieszyć się oszczędnością i maksymalną wydajnością pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.