EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Wypełniacze paczek – jaki wybrać?

Każdemu producentowi zależy na dobrym zabezpieczeniu swojej przesyłki. Ochronę ładunku zapewniają różnego rodzaju wypełniacze do paczek. Który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy? W tym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki.

Wypełniacz – jakie cechy powinien mieć?

Dobrej jakości wypełniacz powinien zapewniać bezpieczeństwo ładunku podczas transportu. Od tego typu elementów oczekuje się wytrzymałości, a także lekkości i antystatyczności. To cechy, dzięki którym produkt nie ulegnie uszkodzeniu podczas podróży do klienta.

Ważną cechą dobrego wypełniacza jest też uniwersalność. Materiał, z którego jest wykonany powinien umożliwiać różnego rodzaju transport, nie tylko drogą lądową, ale też powietrzną. Znając właściwości dobrego wypełniacza, warto wybrać produkt, który łączy w sobie wszystkie wyżej wymienione zalety.

Ekologiczny wypełniacz do paczek – czy warto go stosować?

Wypełniacz typu Skropak jest coraz częściej wykorzystywany w różnych branżach. Wynika to z faktu, że znakomicie uzupełnia puste przestrzenie w opakowaniu i gwarantuje skuteczne zabezpieczenie towarów o różnych kształtach i rozmiarach.

Co ważne, wypełniacz wykonany z biodegradowalnych materiałów można w 100% zutylizować. Skropak jest więc rozwiązaniem ekologicznym, promowanym w większości nowoczesnych przedsiębiorstw.

Z uwagi na uniwersalny charakter, wypełniacz tego typu sprawdzi się do zabezpieczania większości produktów. Bywa jednak, że do niektórych konieczne jest zastosowanie dodatkowej ochrony.

Jak zabezpieczać delikatne przesyłki?

Niektóre produkty są wykonane z materiałów narażonych na uszkodzenia mechaniczne. W takim przypadku dobrym wyborem będą poduszki powietrzne AIRplus. Wypełniacz powietrzny zapewnia skuteczną ochronę szklanych i porcelanowych przedmiotów, a jednocześnie jest bardzo lekki. W związku z tym świetnie spełnia swoją funkcję i obniża koszty transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.