EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Typy folii stretch – jak dokonać właściwego wyboru?

Aby różnego rodzaju wyroby mogły trafić od producenta do odbiorcy, muszą najpierw zostać przetransportowane. Podczas przewożenia towar jest narażony na zabrudzenie i uszkodzenie. Najprostszym sposobem na jego zabezpieczenie jest zastosowanie folii stretch. Różne rodzaje folii pozwalają na jej dostosowanie do charakterystyki towaru, który chcemy zabezpieczyć.

Czym jest folia stretch i jakie ma zastosowanie

Do wytworzenia folii stretch używa się liniowego polietylenu o niskiej gęstości. Zastosowanie takiego materiału oraz nowoczesnej metody wydmuchu lub metody wylewu maszynowego pozwala stworzyć produkt o dużej elastyczności i rozciągliwości. Te unikalne właściwości sprawiają, że folia stretch znajduje zastosowanie w transporcie, budownictwie, a nawet rolnictwie. Najczęściej produkt ten jest wykorzystywany do zabezpieczania przewożonych ładunków. Jego elastyczność sprawia, że doskonale dopasowuje się do różnych kształtów i wpływa na poprawę stabilności np. towarów umieszczonych na paletach.

Dobór folii stretch w zależności od potrzeb

Folie stretch mogą różnić się grubością, szerokością, kolorem oraz stopniem rozciągania. Firmy, które transportują niewiele ładunków o różnych gabarytach, mogą zdecydować się na folię do odwijania ręcznego. Grubość takiego materiału wynosi zazwyczaj od 7 do 30 mikronów. Kilkukrotne owinięcie ładunku folią pozwala stworzyć jednolitą i wytrzymałą warstwę ochronną.

Przy większej ilości ładunków lepiej sprawdzi się folia stretch maszynowa przeznaczona do paletyzacji przy użyciu owijarek półautomatycznych i automatycznych. Jej zastosowanie znacząco ułatwia i przyspiesza proces zabezpieczania towarów, a także znacząco obniża koszty pakowania.  

Do owijania niewielkich przedmiotów doskonale nadaje się folia stretch minirap. Produkt ten wyróżnia się dużą odpornością na przebicie punktowe, dlatego skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak brud, kurz, czy też wilgoć.

Folie stretch dostępne są w kolorach białym, czarnym oraz transparentne. Białe są najbardziej uniwersalne, czarne pozwalają chronić zawartość pakunku – trudno zidentyfikować jego zawartość. W naszej ofercie znajdziesz też folię zieloną, czerwoną, żółtą i różową.

Podsumowując, folia stretch znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. To tani, uniwersalny i łatwy w użyciu materiał, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie branży spożywczej, transportowej czy prowadzenie działalności e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.