EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Transport szklanych przedmiotów – jak odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę?

Pakowanie szklanych przedmiotów to procedura, która wymaga zachowania zasad bezpieczeństwa. Jeżeli chcesz, aby tak delikatna przesyłka dotarła szczęśliwie do adresata, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie kartonu. Sprawdź, jakie wypełniacze i etykiety zastosować, aby mieć pewność, że zawartość nie ulegnie zniszczeniu.

Transport szklanych przedmiotów — sposoby zabezpieczenia

Zanim włożysz szklany przedmiot do kartonowego pudła, zadbaj o jego staranne zabezpieczenie. W tym celu zastosuj popularne materiały ochronne, takie jak folia bąbelkowa czy papier pakowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Aby zapewnić pełną ochronę, wnętrze kartonu należy wypełnić dopasowanym wypełniaczem.

Wypełniacze do paczek — transport delikatnych przesyłek

Szklane przesyłki wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i zastosowania wypełniacza do paczki, które uchroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i sprawi, że przedmiot nie będzie przemieszczał się w trakcie transportu. Wśród najczęściej wykorzystywanych znajdują się: folie pęcherzykowe, pianka polietylenowa oraz Air Bags (poduszki wypełnione powietrzem). Folie bąbelkowe świetnie zabezpieczają towary przed wstrząsami, są wytrzymałe i wodoszczelne. W zależności od rodzaju przesyłki można wykorzystać folię z dużymi lub małymi bąblami. W przypadku bardzo małych przesyłek firmy często korzystają z woreczków strunowych. Równie dobrym wyborem są pianki ochronne – bardzo miękkie i wytrzymałe.

Wypełniacze to nie wszystko!

Staranne zabezpieczenie przesyłki jest bardzo ważna, ale powinno iść w parze z etykietowaniem pudełka. Etykiety ostrzegawcze na paczki stanowią wyraźny sygnał dla kuriera, że zawartość opakowania jest podatna na uszkodzenia i należy zachować szczególną ostrożność w czasie transportu. Stosując wypełniacze i etykiety możesz mieć pewność, że przesyłka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.