EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Prowadzisz sklep z biżuterią? Sprawdź, jak zadbać o przesyłki

Sklepy internetowe oferujące biżuterię muszą szczególną uwagę zwrócić na sposób pakowania wysyłanych do klientów paczek. Delikatne elementy ozdobne, łańcuszki i wisiorki mogą uszkodzić się w drodze, jeśli nie zostaną porządnie zabezpieczone. Na szczęście na rynku nie brakuje produktów ułatwiających to zadanie.

Jak przygotować biżuterię do wysyłki?

Opakowanie biżuterii składa się z kilku warstw. Pierwszą z nich powinno być opakowanie wewnętrzne. Najczęściej sklepy internetowe wykorzystują w tym celu torebki strunowe. Są estetyczne, nie zajmują dużo miejsca, a klient może wykorzystać je w późniejszym czasie do zabezpieczenia biżuterii przed kurzem i uszkodzeniami. Tak przygotowaną biżuterię należy schować w kartonowym pudełku.

Wnętrze pudełka powinno być zabezpieczone wypełniaczami tak, żeby jego zawartość nie przesuwała się w transporcie. Taki zabieg nie będzie niezbędny, jeśli używa się gąbeczek lub innych materiałów mających utrzymać biżuterię. Sklepy, które wysyłają zamówienie zbiorczo i każdą sztukę pakują osobno w torebki strunowe mogą zdecydować się na wypełnienie wnętrza pudełka ozdobnym papierem. Alternatywą pozostają profesjonalne wypełniacze typu Skropak czy Air Bags. W pudełku warto zamieścić też informacje związane z pielęgnowaniem produktów i ich przechowywaniem oraz dane kontaktowe firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.