EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Jaką taśmę wybrać do pakowania?

Wiele osób każdego dnia potrzebuje taśm klejących, by zapakować lub odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji sporo produktów tego typu. Różnią się one od siebie kilkoma parametrami. Jaką taśmę wybrać do pakowania, by sprostała naszym oczekiwaniom?

Rodzaje taśm klejących

Do najbardziej popularnych taśm należą produkty z kauczukiem syntetycznym. Posiadają one bardzo dobre parametry klejenia w porównaniu z innymi produktami tego typu. Przy tym można je zakupić w rozsądnej cenie. Zachowują one swoje właściwości nawet przy ujemnych temperaturach. Taśmy akrylowe należą do najtańszych produktów tego typu. Ze względu na niezbyt mocne właściwości nie powinno się ich używać do oklejania kartonów (szczególnie tych dużych). Jednak świetnie się sprawdzą w różnych przedsięwzięciach biurowych. Kolejnym rodzajem taśm są wyroby z kauczukiem naturalnym. Są nieco droższe od innych wyrobów taśmowych, ale za to odznaczają się bardzo dobrymi parametrami klejenia (w każdych warunkach).

Taśmy specjalistyczne

Na rynku sprzedażowym możemy spotkać również inne taśmy pakowe. Niektóre z nich posiadają specjalistyczne właściwości. Na przykład taśma freezer zachowuje bardzo dobre parametry klejenia w mroźnych warunkach. Natomiast taśma cichego odwijania zwiększa komfort pracy. Coraz więcej firm decyduje się również na wykorzystanie potencjału marketingowego, decydując się na zakup taśm z nadrukiem.

W zależności od potrzeb warto pomyśleć też o aspektach takich jak długość i szerokość taśmy, by praca z produktem była jak najbardziej ergonomiczna. Obecnie w sprzedaży można znaleźć taśmy pakowe, które odznaczają się bardzo dobrymi parametrami. Rodzaj produktu będzie uzależniony w dużej mierze od sposobu jego użycia. Warto kupować tylko te taśmy, które odznaczają się bardzo dobrą jakością i parametrami, które spełnią nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.