EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Jak zabezpieczyć przesyłkę przed przedostaniem się wilgoci?

Twoja paczka, zanim trafi do odbiorcy, musi przejść bardzo długą drogę. Narażona jest na zabrudzenie, działanie promieni słonecznych, niskie i wysokie temperatury, a także wilgoć. Właśnie dlatego tak ważne jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Oto metody, jakie rekomendujemy.

Wilgoć jest w stanie zniszczyć niemal każdy przedmiot. Prawidłowe przygotowanie paczki do wysyłki jest kluczowe.

Zabezpieczenie paczki przed wilgocią

Do najpopularniejszych metod zabezpieczania paczek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi należą różne rodzaje folii. Idealnie nadaje się do tego folia bąbelkowa oraz folia stretch. Oba rodzaje znajdziesz w naszej ofercie.

Głównym zaleceniem przewoźników jest, aby nie owijać paczki od zewnątrz. Zostanie ona potraktowana jako niestandardowa, ponieważ sprawi problemy w trakcie sortowania. Wystarczy, że wysokiej jakości folia zabezpieczy przedmiot od wewnątrz. Należy owinąć nią poszczególne rzeczy i włożyć je do kartonowego opakowania.

Folia bąbelkowa

Folię bąbelkową produkujemy z mocnego i elastycznego polietylenu, dlatego jest w stanie zabezpieczyć przedmioty przed zarysowaniem i stłuczeniem. Posiada również cechy izolacyjne, dlatego doskonale chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również wilgocią.

Folia stretch

Folia stretch jest rozciągliwa, niezwykle wydajna i trudno jest ją uszkodzić. Można użyć jej do zabezpieczania towarów na paletach oraz przedmiotów wielkogabarytowych. Folia skutecznie chroni przedmioty przed wilgocią. Wystarczy szczelnie ją owinąć wokół zawartości przesyłki.

Taśma pakowa

Co ważne, aby do wnętrza paczki nie przedostała się wilgoć, karton należy okleić w strategicznych miejscach wysokiej jakości taśmą pakową. Brak ryzyka otwarcia paczki w transporcie gwarantuje, że na spakowane rzeczy nie będą działały bezpośrednio czynniki zewnętrzne.

Profesjonalne zabezpieczenie paczki przed wilgocią – podsumowanie

Wykorzystując dostępne w naszej ofercie wysokiej jakości taśmy oraz folie, masz szansę skutecznie zabezpieczyć nadawane produkty przed wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.