EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Jak wybrać dobry dyspenser do folii? 

Wielowarstwowa folia stretch jest powszechnie wykorzystywana do paletyzacji oraz pakowania rozmaitych towarów. Żeby ułatwić te zadania, warto z pewnością posiadać funkcjonalny dyspenser, czyli nieskomplikowane urządzenie ułatwiające owijanie paczek i palet. Dobry dyspenser do folii pozwala na znaczną oszczędność cennego czasu, środków finansowych i nerwów.

Dyspenser do folii – wytrzymałość to priorytet

Dyspenser do folii stretch pozwala na jej ekspresowe odwijanie i przycinanie, dlatego znakomicie sprawdza się przy zabezpieczaniu ładunków zarówno na czas ich transportowania, jak i składowania. Stanowi nieocenioną pomoc w profesjonalnych magazynach, hurtowniach wielobranżowych, centrach logistycznych, sklepach internetowych, gospodarstwach rolniczych, szkółkach ogrodniczych czy nawet salonach kosmetycznych. Wybierając konkretny model, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ogólną jakość i zastosowane materiały. Za najlepsze uznawane są egzemplarze metalowe, ponieważ wykazują maksymalną odporność na uszkodzenia mechaniczne (wieloletnia żywotność). Tańsza alternatywa to dyspenser do folii stretch z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Jeśli natomiast chodzi o rękojeść, powinna być ona wykonana z antypoślizgowej gumy. 

Nie zapomnijmy o udogodnieniach uprzyjemniających eksploatację

Kupując dyspenser do folii stretch, trzeba koniecznie uwzględnić jego dopasowanie do rolek o określonej szerokości (np. 100 lub 250 mm) oraz średnicy tulei (36, 50, 76 mm itp.). Liczy się również kompaktowy rozmiar i ograniczona waga – obie właściwości podnoszą komfort codziennego użytkowania sprzętu. Istotną rolę odgrywają ponadto następujące elementy:

  • ergonomiczna rączka – w ogromnym stopniu ułatwia manipulowanie folią, 
  • wyprofilowany docisk – umożliwia wyjątkowo precyzyjne kontrolowanie naciągu, 
  • sprawny system wymiany rolek,
  • estetyczny design.

Podsumowując, dyspenser jest sprzętem niezwykle praktycznym, który wprost doskonale nadaje się do wygodnego aplikowania folii stretch. Eliminuje konieczność ręcznego wykonywania tej czynności, co przyspiesza cały proces i jednocześnie zapobiega powstawaniu bolesnych otarć i pęcherzy na dłoniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.