EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Folia termokurczliwa– do czego warto jej użyć i jakie są jej właściwości?

Jednym z podstawowych materiałów służących do zabezpieczania rozmaitych towarów jest folia termokurczliwa. Powstaje ona na bazie polimerów węglowych i wodorowych, a jej najważniejsza właściwość to duża utrata objętości pod wpływem temperatury wynoszącej od 80 do 120°C (kurczenie na poziomie 40-50%). Występuje najczęściej w formie szerokiej taśmy, półrękawa lub rękawa. 

Produkt niezbędny w wielu branżach 

Folia termokurczliwa znakomicie dopasowuje się do kształtu owijanych przedmiotów i optymalnie chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Z tego względu znajduje zastosowanie zwłaszcza w branży spożywczej i gastronomicznej. Wykorzystywana jest do zabezpieczania takich produktów jak mięso, wędliny, pieczywo, sery, słodycze, wytłoczki z jajami kurzymi, napoje gazowane czy słoiki z gotowymi daniami. Może być również z powodzeniem wykorzystywana do zabezpieczania paczek przeznaczonych do wysyłki (branża spedycyjna, transportowa, magazynowa), materiałów budowlanych (pustaków, cegieł, paneli, listew przypodłogowych), obiektów ponadgabarytowych, elementów dekoracyjnych z ceramiki bądź szkła, mebli, preparatów farmaceutycznych, artykułów chemicznych, książek i czasopism. Jak by tego było mało, folia termokurczliwa świetnie nadaje się do wyrobu biżuterii hand-made, ochrony wyposażenia mieszkalnego na czas przeprowadzki czy przesadzania roślin ogrodowych.

Wysoka trwałość idzie w parze z nietoksycznością 

Głównym powodem, dla którego folia termokurczliwa ma tak uniwersalny charakter, jest jej zaskakująca odporność na uszkodzenia mechaniczne (np. rozerwanie, pękanie), a także ponadprzeciętna szczelność zapobiegająca przenikaniu wilgoci, zanieczyszczeń, promieni UV, substancji chemicznych i brzydkich zapachów. Inna niezwykle wartościowa cecha to obojętność fizjologiczna przekładająca się bezpośrednio na możliwość owijania produktów spożywczych (brak ryzyka wchodzenia w reakcję). Do pozostałych zalet zaliczamy m.in. podatność na recykling, przezroczystość, znikomą masę oraz gładką powierzchnię. 

Reasumując, folia termokurczliwa dzięki swoim właściwościom stanowi nieocenioną pomoc w zakładach przemysłowych, magazynach, firmach usługowych, obiektach handlowych i domach prywatnych. Gwarantuje maksymalną ochronę i łatwość użytkowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.