EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Uncategorized

Folia do zabezpieczania przesyłek

Wysyłając liczne przesyłki przy pomocy firm kurierskich czy poczty, niejednokrotnie zapominamy o tym, by odpowiednio zabezpieczyć paczkę. Czasem zapakowanie przedmiotu w karton, czy inne pudełko może okazać się niewystarczające, a co gorsza może wpłynąć na stan przesyłki. W takiej sytuacji wina uszkodzenia paczki leży po naszej stronie, bez względu na to, że mogła być źle transportowana bądź przechowywana. Dlatego, zanim podejmiemy się spakowania różnego rodzaju przedmiotów do wysyłki, warto zapoznać się z typami materiałów, wykorzystywanymi do skutecznego zabezpieczania przesyłek.

Wypełnienie kartonu folią
Właściwe zapakowanie towarów przeznaczonych do wysłania jest bardzo istotne – zwłaszcza dotyczy to kosztownych przedmiotów, które warto również ubezpieczyć. Jeśli odpowiednio dobierzemy rozmiar pudełka do wysyłanego elementu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że niestety dojdzie do uszkodzenia. Zaleca się wykorzystywanie większych kartonów i wypełnianie ich miękkim materiałem, który od każdej strony zamortyzuje upadek czy zagięcie. W tej roli świetnie sprawdza się folia bąbelkowa do pakowania, dostępna w ogromnych rulonach u producentów opakowań, w bardzo korzystnych cenach. Jej wysoka odporność na rozdarcia pozwala zastosować folię jako ochronę nawet elementów o ostrych krawędziach, ale również delikatnych ładunków. Firmy zamawiające duże ilości produktu mają możliwość dokonania licznych modyfikacji, które sprawią, że powstanie zupełnie nowa folia bąbelkowa. Producent oferuje folie antystatyczne, z ochroną UV oraz małe folie w różnych kształtach, które pozwolą na zastosowanie ich także w niewielkich przesyłkach.

Zabezpieczenie dużych przesyłek
W przypadku przesyłek paletowych nie ma możliwości zabezpieczenia przestrzeni między przedmiotami. Trzeba zastosować materiał, który będzie w stanie w całości pokryć przedmiot i ochronić go przed zniszczeniami, jednocześnie pozwalając zachować równowagę na palecie. Świetnie w tej roli sprawdza się folia stretch – producent zazwyczaj dzieli ją na folię maszynową oraz ręczną. Ten pierwszy rodzaj wykorzystuje się w zakładach produkcyjnych, gdzie od razu na miejscu zabezpiecza się ładunki. Z kolei folię ręczną bez najmniejszego problemu można wykorzystywać w domu do oklejenia mniejszych części np. elementów karoserii samochodowej. Ten typ folii chroni ładunek przed przedostawaniem się do środka kurzu, wody oraz wilgoci, jest całkowicie odporny na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu stosuje się ją do zewnętrznego zabezpieczania dużych przesyłek.

Każda przesyłka, jeśli ma zostać dostarczona w całości, powinna być właściwie zabezpieczona. W zależności od jej rodzaju można zastosować zupełnie odmienny materiał, który posłuży jako warstwa ochronna. Na małe przesyłki idealnie nada się folia pęcherzykowa, której producent może dowolnie dopasować jej dodatkowe właściwości. Natomiast folia stretch sama w sobie posiada wiele cech, wyróżniających ten rodzaj materiału jako jeden z najlepszych do zabezpieczania paczek.