EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Uncategorized

Folia bąbelkowa – produkt ułatwiający życie

Wiele osób z pewnością zna produkt, jakim jest folia bąbelkowa. Niektórzy używają go w swoim życiu bardzo często i są nim zachwyceni. Najczęściej zdarza się tak, że to właśnie przedmioty proste, nieskomplikowane najbardziej potrafią zaskoczyć. Kiedy wynaleziono folię bąbelkową i czy od razu miała takie przeznaczenie jak teraz?

Początki folii bąbelkowej

Bardzo często jest tak, że ludzie korzystają z różnych przedmiotów, nie znając ich historii powstania, a przecież za każdym, nawet najmniejszym produktem stoi jakiś człowiek, który musiał wpaść na pomysł wynalezienia go. Tak było i w przypadku folii bąbelkowej do pakowania. Produkt ten to sprężysty, plastikowy materiał, który posiada pęcherzyki (bąbelki) wypełnione powietrzem. Został wynaleziony w roku 1957 przez dwóch inżynierów. Aktualnie folia służy do pakowania przedmiotów, które są delikatne i narażone na uszkodzenia na przykład podczas transportu. Jednak nie od początku tak było. Wynalazcy wykonali tapetę 3D właśnie z folii. Zajęło im to dość sporo czasu, ponieważ pierwsze sztuki wykonywane były ręcznie, jednak z czasem została stworzona maszyna, która wykonywała produkt za ludzi o wiele szybciej. Oczywiście jak można się domyślić, taka tapeta nie zyskała na popularności, jednak to właśnie dzięki takiemu pomysłowi powstała folia, która teraz jest tak znana na całym świecie. Producenci folii pęcherzykowej oferują różne wymiary, długości, a nawet wielkości bąbelków. Wybór jest naprawdę spory, możliwości jest coraz więcej, ponieważ potrzeby społeczeństwa są też z każdą chwilą większe, więc rynek stara się za tym nadążyć.

Nowe oblicza folii

Nie ma co ukrywać, że każdy produkt jest udoskonalany, tak aby spełniał oczekiwania szerokiego grona odbiorców – w końcu od tego bardzo często zależy czy przedmiot się będzie sprzedawał, czy też nie. Producenci folii bąbelkowej również mają do zaoferowania swoim klientom coś dodatkowego. Jak wiadomo duże przedmioty, które są delikatne i mogą się stłuc, pakowane są w folię, a co z mniejszymi, które już nie tak łatwo owinąć? Tutaj idealnie sprawdzają się koperty pęcherzykowe, które można znaleźć w niemal każdym sklepie, który oferuje folie bąbelkowe.

Jak widać, folia bąbelkowa jest genialna w swej prostocie. Jednak należy dodać, że nie służy ona tylko do chronienia przedmiotów na przykład podczas transportu, ale wiele osób wykorzystuje ją jako przedmiot, który pozwala się odstresować. Naciskanie na bąbelki, które pękają, sprawia że z ludzi schodzą nagromadzone złe emocje i w tak prosty sposób, mogą się wyciszyć i uspokoić.