EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Blog

Etykiety ostrzegawcze – łatwiejsze pakowanie przesyłek

Taśmy oraz samoprzylepne etykiety ostrzegawcze stanowią najprostszy, a zarazem najskuteczniejszy sposób na dodatkowe zabezpieczenie przesyłki. Choć fizycznie nie ochraniają towaru znajdującego się w kartonie, dają jasną informację, że należy obchodzić się z nim delikatnie. Tego rodzaju naklejki są niezastąpione, jeśli prowadzisz sklep internetowy i często wysyłasz paczki.

Dlaczego należy stosować taśmy oraz etykiety ostrzegawcze?

Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego, musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas transportu. Nie zawsze masz kontrolę nad tym, jak kurier obchodzi się z Twoimi przesyłkami, możesz jednak poinformować go, że w danym kartonie znajduje się przedmiot wymagający szczególnej ostrożności. Najłatwiej zrobić to za pomocą odpowiednich naklejek ostrzegawczych lub specjalnych taśm do pakowania. Większość z nich występuje w czerwono-białej kolorystyce, która przyciąga wzrok. Dzięki temu możesz mieć pewność, że przewoźnik zauważy umieszczoną przez ciebie informację. Ikony i teksty drukuje się laserowo, co decyduje o ich trwałości i odporności na ścieranie. Proste symbole są zrozumiałe nawet bez tekstu, dlatego bez obaw możesz zastosować je również wtedy, gdy wysyłasz paczkę za granicę. 

Najpopularniejsze rodzaje naklejek ostrzegawczych

Uniwersalnym zabezpieczeniem towarów jest naklejka „Nie rzucać”. Doskonale sprawdzi się, gdy chcesz wysłać przedmioty wykonane z kruchych, podatnych na uszkodzenia materiałów. Etykietę lub taśmę ostrzegawczą „Uwaga szkło” zastosuj do zabezpieczenia szkła, ceramiki, porcelany czy sprzętu elektronicznego. Za pomocą odpowiedniej naklejki możesz także poinformować odbiorcę przesyłki, by zachował ostrożność podczas jej otwierania. Etykieta „Otwieraj ostrożnie” bądź „Nie otwierać nożem” pozwoli ograniczyć sytuacje, w których przedmiot zostaje nieumyślnie zniszczony przy rozpakowywaniu kartonu. Z kolei wysyłając artykuły papiernicze, książki, odzież lub jedzenie możesz dodatkowo zastosować taśmę bądź naklejkę „Nie zamoczyć”. W wielu wypadkach praktyczna okazuje się także etykieta ostrzegawcza z dwoma lub trzema strzałkami skierowanymi ku górze. Symbol ten stanowi jasną informację, w jakiej pozycji należy przenosić oraz otwierać karton, by nie uszkodzić jego zawartości. Wszystkie naklejki ostrzegawcze do zabezpieczania przesyłek sprawdzisz tutaj.

Etykiety oraz taśmy ostrzegawcze to niezwykle pomocne akcesoria, które zwiększają bezpieczeństwo przesyłek. Jeśli nie chcesz martwić się o to, czy wysłany towar dotrze do Twoich klientów w nienaruszonym stanie, warto korzystać z etykiet ostrzegawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.