EASYPAK

Easypak.pl

Z nami pakowanie staje się prostsze…

Kategorie
Uncategorized

Ekologiczne pakowanie przesyłek – na co zwrócić uwagę?

Trend ekologiczny dotyczy różnych branż i sektorów. Nie inaczej jest w przypadku branży pakowania, która coraz częściej rezygnuje ze stosowania plastiku. W jaki sposób pakować produkty, nie obciążając przy tym środowiska? W tym wpisie znajdziesz kilka inspiracji na ten temat.

Wypełniacze biodegradowalne – dlaczego warto je stosować?

Producenci różnego rodzaju towarów wykorzystują wypełniacze, aby dobrze zabezpieczyć ładunek w transporcie. W tym celu często sięgają po klasyczne wypełniacze wykonane z plastiku. Aby być bardziej ekologicznym, warto zdecydować się na wykorzystywanie wypełniaczy, które można bezpiecznie zutylizować.

Wypełniacz biodegradowalny jest lekki, wytrzymały i antystatyczny. Oprócz tego, że doskonale spełnia swoje zadanie, jest też bardzo prosty i niedrogi w zastosowaniu. Takim wypełniaczem jest Skropak. Jest on w 100% bezpieczny dla środowiska. Skropak może być stosowany do zabezpieczania różnego rodzaju przesyłek, w tym paczek przewożonych drogą powietrzną. Fakt, że można go w pełni zutylizować, jest argumentem przemawiającym nie tylko do właściciela przedsiębiorstwa, ale również dla klienta.

Stosowanie biodegradowalnych opakowań przez daną firmę często decyduje o zakupie konkretnego produktu u danego przedsiębiorstwa.

Skropak – czy jest droższy niż zwykły wypełniacz?

Ekologiczne wypełniacze do paczek stają się coraz popularniejsze w różnego rodzaju branżach. Wynika to nie tylko z wysokiej funkcjonalności i możliwości łatwego recyklingu tego typu elementów. Kolejną zaletą rozwiązania jest też cena samego surowca. Średni koszt zakupu 100 litrów wypełniacza typu Skropak wynosi 15 zł. Często bywa tak, że klasyczne wypełniacze kosztują zdecydowanie więcej.

Wykorzystywanie biodegradowalnych wypełniaczy cieszy się coraz większą popularnością, z uwagi na ich atrakcyjną cenę oraz doskonałe parametry użytkowe. Dodatkowo produkty tego typu są bezpieczne dla towarów kosmetycznych, dziecięcych, a nawet elektronicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.